Çamçeşme Klima Servisi

Çamçeşme klima servisi ilkelerinden olan filtreleme, havayı soğuturken, bir yandan da havadaki mikropların süzülmesini sağladığı için, sıhhat koşullarına uygunluk sağlar. Büyük ölçüde gerekli olan klima cihazlarında senede iki kez kontrol yapılması önem arz etmektedir.

Çamçeşme klima servisi ayrıca mevsime göre cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme basıncında düzeltme yapılması gerekir. Ayrıca devire göre cihaz içerisindeki soğutucu gazın işletme tazyiğinde ayarlama yapılması gerekir. Bu sebeple yılda iki kez klima aygıtlarında bakım yapılması son derece önemlidir.

Çamçeşme klima servisi cihazların ısı transfer yüzeylerinde gerçekleşen kirlenmeler cihaz performansında düşüklüğe sebep olur.


 
 

Bir klima cihazı yazın içerideki fazla ısıyı dışarıya atarak içerisini serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar. Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilirler. Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile 4 kat daha fazla ısı elde edebilmesi anlamına gelmektedir.