Fevzi Paşa Klima Servisi

Fevzi Paşa klima servisi merkezimi arayabilir veya montaj ya da arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Güvenirliği ve tecrübesi açısından klima montajını işini bilen ekiplere yaptırmanızda fayda var. Her marka ve model klimanın montaj, demontajı, gaz dolumu işlemleri bizler tarafından yapılmaktadır. Klima da drenaj testi yapılmalı, drenaj borusunda herhangi bir tıkanıklık; olup olmadığı kontrol edilmelidir. Cihaz ilk çalıştırmanın akabinde gaz basıncı ölçülmeli ve gaz şarjı yapılması şartlara göre gerekmektedir. Elektrik teçhizatı ve kumanda bağlantılarının düzgün yapılmasına servis olarak dikkat edilmeli. Aksi takdirde iç ünitesinden ses gelebilir. Fevzi Paşa klima servisi bakımı yapılmayan cihazların birçok hastalığa sebep olduğunu bildirmekte. Dolayısıyla klimada yılda iki kez bakım yapılması son derece önemlidir. Bundan başka klima içindeki soğutucu gazın işletme basıncında; mevsime göre düzeltme yapılması gerekmektedir.

Fevzi Paşa Klima Servisi oluşabilecek arızalarda, bakım işleminde veya montaj – demontaj gibi işlemlerde firmamızdan servis hizmeti alabilirsiniz. Garanti kapsamındaki cihazlar için servis çağırmanız gerekmektedir. Fevzi Paşa klima servisi aygıtları iç ve dış ortamda farklı hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. Klimaların ısı aktarım yüzeylerinde oluşan kirlenme ve tahribatlar aygıtın başarımında düşüklüğe sebep olur.

Bunun sonucunda ciddi hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Akabinde akciğer hastalığı olan lejyoner bakımı yapılmamış cihazlar da bulaşır ve ölümcül tehlikesi bulunmakta.

Bu nedenle piyasasında uzman olmuş servis olan tüm semtlere hizmet veren bakım konusunda en iyi işlevi yapan teknik servisi verecek olan Fevzi Paşa klima servisidir. Klimanın montajı nereye yapılırsa daha verimli çalışır, ifade etmekte yüksek başarılı şekilde çalışabilmesi için iç ve dış ünite arasında kullanılacak olan bakır borunun mesafesinin ideal ölçülerde olması gerekmektedir. Küçük kapasiteli klimalarda verimli çalışabilmesi için bakır boru mesafesinin 7 metreyi geçmesi önerilmez.
Klima cihazları, herhangi bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak adına aşağıda belirtilen dört temel görevi yerine getirmek ile sorumludurlar: Soğutma, Isıtma, Nem kontrolü,Havanın değişimi. Dünyaca kabul edilmiş araştırmalara göre, insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında ve temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. Bu aralık “Konfor Bölgesi” olarak tanımlanmıştır (nem %60 ila %30, sıcaklık 20 ila 27 0C). Sıcaklığın gereğinden fazla veya az olmasının rahatsız edici olduğu açıktır. Nem düzeyinin az olmasının boğaz kuruluğu, gözlerde yanma gibi rahatsızlıklara yol açmasının yanında, fazla nem de terin buharlaşmamasına, bunaltıcı bir sıcaklık hissine ve uyku isteğine neden olur. Ayrıca ortamın havası temiz ve taze olmalıdır, toz, duman, polen ve diğer zararlı maddelerin filtre edilmesi ve insanın fark etmeyeceği hızda ama temiz havayı getirip kirli havayı götürecek hafif bir hava dolaşımı gereklidir.