Çengelköy Klima Servisi

Çengelköy klima servisi tüketicilerinin itimadını on beş yıldır bozmadan görev yapan servis, eğitilmiş personeli ile yaptığı tamirler için bir yıllık güvence verebilmekte ve karşılaştığı her problemi, sorunsuz çözmek için yetiştirilmiş bir servistir. Dalında onarım servisi, bilinen yöntemde bulunan tüm dalında modellerinin işleyiş tarzlarına uygun tamir ve bakım gücüne sahiptir.

Kişi için, çok fazla masraf açmadan çalışabilen klimalar, az enerji ile yüksek randıman sağlayacak tarzda tasarlandıklarından, hesaplı çıkar sağlaması yönünden de çokça kullanıcının seçimini kendine çekebilmektedir. Değişken kadran ve güçlerle üretilen klimalar, kullanılan kapalı yerlerin büyüklüğüne, küçüklüğüne uyarlanabilecek kapasitelerle, kullanıcı tercihine arz edilince, her mekânda bahar havasını yakalamak kolaylaşıyor.

Bizlerin vazgeçilmez zorlamaları sonucunda, yaşanan mekânları tam kapasiteyle, sağlık koşullarına göre soğutabilecek aygıt olan Çengelköy klima servisi, kendini hissettire hissettiren insan yaşamındaki yerini aldı. Bu cihaz sayesinde, her mevsimi bir günde yaşama imkânına sahip kullanıcılar, bir gün sürekli aynı iklimde yaşatabilecek aygıtlara sahip olmayı düşünecek ve bunu yapmayı da başaracaklardır.
Klima sadece soğutma değildir. İklimlendirme (Klimatizasyon), kapalı mekanın havasının istenen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutulmasıdır. Bunların hepsinin olmasa da bir kaçının kontrol altında tutulması da iklimlendirme olarak tanımlanabilir. Bir klima cihazı yazın içerideki fazla ısıyı dışarıya atarak içerisini serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar.Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilirler.