Fenerbahçe Klima Servisi

Fenerbahçe klima servisi olarak tavsiyemiz ve amacımız; yazın serinleme ihtiyaçlarımızı tamimiyle karşılayan klimanızın, her yıl klima konusunda uzman ve işini bilen teknisyen veya klima servisi tarafından bakımlarının yaptırılması ve temizlik işlemlerinin titizlik ile yapılmasını sağlamaktır. Bakımız zamanında yapılmayan klimaların parçalarında zamanla büyük çaplı arızalar oluşmakta ve onarım yerine sadece değişim imkânı sunula bilinmektedir. Oysaki zamanında temizliği ve bakımı yapılan parçalara harcanan temizlik maliyeti ile parçanın yenilenmesi için harcanan bütçenin arasında uçurum vardır.

Her parçanın kendine göre klima da olmazsa olmaz bir görevi vardır. Ve başka bir parça diğer parçanın görevini yapamaz. Aynı şekilde parça bakımından ziyade parça değişimlerinde de TSE ve CE standartlarına uygun parçalarla bire bir değişim yapılmalı ve parça değişiminden sonra klimanın doğru çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Parça değişimleri uzman Fenerbahçe klima servisimiz tarafından yapılmalıdır. Her parça kendi markasına ait parça ile değiştirilmekte ve kontrolü yapılmaktadır. 7 / 24 teknik servis sağlayan Fenerbahçe klima servisi tüm markaların yedek parçalarında bünyesinde bulundurarak hızlı parça değişiminde bu şekilde sağlayabilmektedir. Klima parçalarının tamir edilmesi gerekiyorsa yerinde, gerekirse klima teknik servisimiz kendi servis bölgesinde parçaların tamirini yapıp tekrar montajını gerçekleştirecektir. Klima parçalarının ömrü ile klimanızın ömrü doğru orantılıdır. Sık sık arıza yapan parçalar diğer parçaları da etkileyeceğinden zamanında bakım yapılması sizi daha fazla parça maliyetinden kurtaracaktır. Bakım ve temizliğin en önemli unsur olduğu klimaların diğer teknolojik cihazlardan ayıran yegâne özellik yapılan işlemlerin doğrudan ömrüne ve verimliliğine yansımasıdır.
Klima cihazları, herhangi bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak adına aşağıda belirtilen dört temel görevi yerine getirmek ile sorumludurlar: Soğutma, Isıtma, Nem kontrolü,Havanın değişimi. Dünyaca kabul edilmiş araştırmalara göre, insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında ve temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. Bu aralık “Konfor Bölgesi” olarak tanımlanmıştır (nem %60 ila %30, sıcaklık 20 ila 27 0C). Sıcaklığın gereğinden fazla veya az olmasının rahatsız edici olduğu açıktır. Nem düzeyinin az olmasının boğaz kuruluğu, gözlerde yanma gibi rahatsızlıklara yol açmasının yanında, fazla nem de terin buharlaşmamasına, bunaltıcı bir sıcaklık hissine ve uyku isteğine neden olur. Ayrıca ortamın havası temiz ve taze olmalıdır, toz, duman, polen ve diğer zararlı maddelerin filtre edilmesi ve insanın fark etmeyeceği hızda ama temiz havayı getirip kirli havayı götürecek hafif bir hava dolaşımı gereklidir.