Dudullu Klima Servisi

Dudullu klima servisi bireysel klimanın kullanımının yaygınlaşması daha ihtiyaç görünüyor. Endüstriyel kullanılan klimalar ve hususi kullanılan olarak iki bölüm olduğunu hatırlamak gerekir. Artan taleple birlikte çoğalan markalı ürünleri, pek çok soruya cevap vermek zorunda kaldı. Günümüz de bizler, rahat, kolay ve konforlu yaşam sağlamak amacıyla klimayı kullanıyorduk. İklimlendirme; havayı ısıtan, hava akımı çeviren bir süreçtir ve sürekli olarak ortamın nem oranını kontrol etmek oluyor. Yaşamın insan yaşamına girdiği ilk yıllarda lüks olarak kabul edilen bu gün bir ihtiyaç haline dönüşmesi, sürekli büyüyen bir piyasa oluşmasını sağladı. Hem imalatçıların, hem de ithalat ve ihracat firmalarının faaliyetlerini hızlandırdı. İlk imal edilen çeşidinin endüstriyel çeşitler olmasından dolayı, uzun yıllar içinde tüketici bilinçlenmiş ve iyi ilerleyen bir piyasa oluşmuştu. ile soğutma işlemi, evlerde kullanılan buzdolabının çalışma sisteminin bir başka versiyonudur.

Dudullu klima servisi bireysel, çoğunlukla ev ve iş yerlerinde kullanılıyorlar. Son yıllarda duvar ve tavan tipi klimaların yaygın kullanılmasıyla birlikte, pencere tipi ikinci planda kaldı. Kanallı, vrf, yer tavan ve kanallı tipleri mevzuat olan split klimalar, dış ve iç olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Mekâna uygun olmayan ve doğru montaj yapılmayan maalesef tüketicileri son derece mağdur ediyor. Edilecek bölgenin, hangi tip ile iklimlendirileceğine satın almadan evvel mutlaka iyi karar verilmesi gerekiyor. Yanlış kapasite tayinlerinde, Dudullu klima servisi cihazlarından yeterli ısıtma ve soğutma verimi alınamadığı gibi, aşırı hava akımlarının vereceği rahatsızlıklar, insan sağlığını tehdit edebiliyor. Tüm bu sayılan faktörlere dikkat edilmeden kullanmaya süregelen edilen mutlaka arıza veriyor ve kullanıcılarını sıkıntıdan kurtarmak için servisi çağırmaya mecbur bırakıyorlar. Klima tamir servisi, Dudullu klima servisi hakkında başlı başına bilgi maliği olup, teknolojilerine tamamen hakim bir kurumdur. Kuruluşlarının mekân ve kapasite ayarlamasında eğitimli, arızaları hakkında bilgili, montaj ve de-montajları kılavuzlaysa bilen, çevre dostu gazları konusunda ciddi bilgi birikimine malik Dudullu klima servisi, Anadolu yakasının güzide bölgelerine, onarım ve tamir hizmetlerini uzun yıllardır sürdürüyor.
Klima cihazları, herhangi bir ortamda uygun konfor şartları oluşturmak adına aşağıda belirtilen dört temel görevi yerine getirmek ile sorumludurlar: Soğutma, Isıtma, Nem kontrolü,Havanın değişimi. Dünyaca kabul edilmiş araştırmalara göre, insanlar belli bir sıcaklık ve nem aralığında ve temiz havalı ortamlarda rahat etmektedirler. Bu aralık “Konfor Bölgesi” olarak tanımlanmıştır (nem %60 ila %30, sıcaklık 20 ila 27 0C). Sıcaklığın gereğinden fazla veya az olmasının rahatsız edici olduğu açıktır. Nem düzeyinin az olmasının boğaz kuruluğu, gözlerde yanma gibi rahatsızlıklara yol açmasının yanında, fazla nem de terin buharlaşmamasına, bunaltıcı bir sıcaklık hissine ve uyku isteğine neden olur. Ayrıca ortamın havası temiz ve taze olmalıdır, toz, duman, polen ve diğer zararlı maddelerin filtre edilmesi ve insanın fark etmeyeceği hızda ama temiz havayı getirip kirli havayı götürecek hafif bir hava dolaşımı gereklidir.