Merdivenköy Klima Servisi

Merdivenköy klima servisi size doğru kapasite seçimi ile montesi yapılan klimaları sunuyor. Aksi durumlarda Merdivenköy klima servisine çağrı merkezine danışın. Kapasite yüksek seçilirse cihaz sürekli termostata girerek performans problemi yaratır. Kapasite düşük seçilirse düşük kapasite nedeni ile sürekli çalışma gerekeceği için kompresör zorlanır, verimi ve yaşamı azalır. Doğru montenin önemi montaj kuralları ve katalog limitleri göz önünde tutulmalıdır. Müşterinin montaj yeri isteği baz alınmalıdır.

Merdivenköy klima servisi klima montesi yapılan ürünler, müşterileri rahatsız etmeyecek şekilde ve azami ısıtma ve soğutma sağlayacak kadar olabildiğince yüksek bir noktaya montajlanır. Merdivenköy klima servisi klima montajı yapılırken klimanın yanıcı gazlardan uzak montaj edilmesine dikkat edilmelidir.

Merdivenköy klima servisi diyor ki kapalı alan hava kalitesi, dış ortam hava kalitesi oranı ile %70 daha kirlidir. Odanız/Ofisiniz hava kalitesini bu şekilde kolayca artırabilirsiniz. Yorgunluk, halsizlik ve benzer belirtiler iç hava kalitesinin yetersizliğinin belirtilerinden bazılarıdır. Alerji rahatsızlıkları olan her 6 kişiden 1 tanesinin alerji sebebi kapalı alanda bulunan fungi ve bakterilerin varlığıdır. Adı geçen fungi mantar türü ve bakteriler özellikle ıslak ve nemli ortamlarda gelişmekte. Kirli klima filtreleri ve kanalları %50. 9 oranında hasta bina sendromuna sebep olmaktadır.


 
 

Bir klima cihazı yazın içerideki fazla ısıyı dışarıya atarak içerisini serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar. Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilirler. Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile 4 kat daha fazla ısı elde edebilmesi anlamına gelmektedir.