Kızıltoprak Klima Servisi

Kızıltoprak klima servisi gezgin araçlarıyla talimatı aldıktan kısa bir süre sonra bakım ve monte için görev yerine doğru yola çıkıyorlar. Kızıltoprak klima servisi kullanıcı memnuniyetine her zaman önem vermektedir ve bu yüzden yıllardır mesafe kat etmiştir. Kızıltoprak klima servisi tecrübeli personellerimizle siz müşterilerimize böyle bir görev vermekten onur duyuyoruz. Sadece bir telefon uzağınızda olan çağrı merkezimiz haftanın 7 günü kesintisiz hizmet vermektedir.

Kızıltoprak klima servisi RI2 ve R 134a olmak üzere iki tip gaz kullanılıyor. Ülkemiz koşulları genelde tozlu olduğundan, varsa polen süzgecinin zamanında değiştirilmemesi, klima sisteminin içindeki soğutmanın gerçekleştiği evaparatörde toz birikmesine neden oluyor.

Kızıltoprak klima servisi hiç çalışmayan klima da sorun büyük ölçüde elektrik arızasından kaynaklanırken, çalıştığı halde yeterince soğutamayan klima bunun nedeni çoğunlukla evaparatörde toz birikmesinden kaynaklanıyor. Uzun süre gazsız kalan ya da eksik gazla çalışan klima görevini yeterince yapmadığı gibi, hasarın daha da büyümesine ve onarım maliyetlerinin yükselmesine yol açıyor.


 
 

Bir klima cihazı yazın içerideki fazla ısıyı dışarıya atarak içerisini serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar. Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilirler. Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile 4 kat daha fazla ısı elde edebilmesi anlamına gelmektedir.