Fikirtepe Klima Servisi

Fikirtepe klima servisi insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Klima aygıtları iç ve dış ortamda farklı hava şartlarına maruz kalan aygıtlardır.aygıtların ısı transfer yüzeylerinde oluşan kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe sebep olur. Bundan başka aygıt içindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekmektedir.

Fikirtepe klima servisi klima kullanıcılarına şunu ifade etmektedir,bakımı yapılmayan klimanın verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır.

Fikirtepe klima servisi klima kullanıcılarını uyarıyor, çünkü bakımı yapılmayan klimalarda bakteri oluşumu çok kolaydır.Hatta bir akciğer hastalığı olan lejyoner de bakımı yapılmamış klimada mikroplar bulaşır ve ölümcül tehlikesi vardır.


 
 

Bir klima cihazı yazın içerideki fazla ısıyı dışarıya atarak içerisini serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar. Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilirler. Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile 4 kat daha fazla ısı elde edebilmesi anlamına gelmektedir.