Nişantepe Klima Servisi

Nişantepe klima servisi kurulacağı mekânda yeterli ve güvenli bir elektrik tesisatı bulunması zorunludur. Teknisyenlerimiz klimanın çalışabilmesi için gerekli elektrik tesisatını mekan içerisinde bulunan elektrik hattından gerektiği kadar döşeyecektir. Hava sirkülasyonunu önleyecek her hangi bir engel bulunmamalıdır. Nişantepe klima servisi klima aygıtı, gürültü yapmayacağı bir yere montajı edilmelidir. Klima aygıtı, kapı yakınına monte etmeyin.

Nişantepe klima servisi klima aygıtla duvar, tavan veya diğer engeller arasında belirtilen oranda 5 cm daha fazla mesafe bırakın. Klima aygıtın yerden yüksekliği göz seviyesinden fazla olmalıdır. Nişantepe klima servisi cihazla duvar, tavan veya diğer engeller arsında belirtilen oranda kenarlarda 10 cm den fazla fanın bulunduğu kısmın önünde 100 cm den fazla mesafe bırakın. Toza ve yağmura maruz kalacağı alanlara kurmayın.

Bu nedenle alanında uzman olmuş İstanbul’un tüm ilçelerine haftanın 7 günü hizmet veren bir servis ağına sahip olan Nişantepe klima servisi bakımı konusunda en iyi hizmeti verecektir. Nişantepe klima servisi bakımı veya onarımı sırasında tecrübesiz ellere teslim ettiğiniz klimanız eskisinden daha kötü duruma gelebilir.


 
 

Bir klima cihazı yazın içerideki fazla ısıyı dışarıya atarak içerisini serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar. Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilirler. Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile 4 kat daha fazla ısı elde edebilmesi anlamına gelmektedir.