Aydınlar Klima Servisi

Aydınlar klima servisi klimadan oluşan hastalıklardan dolayı klimanızın filtrelerinizi yılda en az üç kere temizlenmesi gerekmektedir. Günümüzde 4 mevsim aktif kullanılan bir aygıt olan klima düzenli bakımları yapılmadığı takdirde insan sağlığına zararlı olan Legionella bakterisi nemli ortamlarda, akarsu ya da göllerde yaşamakta ve bu ortamlarda uzun süre canlılığını koruyabilir.

Aydınlar klima servisi klima bakımı zamanında gelmiş olması gerektiği düşüncesindeyiz.Yaz geldi.İstenilen performansı göstermemesi klima da ciddi sorunlara sebep olabileceğini unutmayınız. Aydınlar klima servisi kavurucu sıcaklar klimanın düzensiz çalışmasına ya da filtreleri temiz değilse bozulma yapmasına sebep olabilir.Yaz mevsimi geç de olsa geldi.

Klima servis hizmeti sağlayan Aydınlar klima servisiİstanbul ili hemen hemen tüm bölgelerine klima, bakım ve monte görevleri yapmaktadır.aygıtın ısı transfer bölümünde meydana gelebilecek hasar ve kirlenmeler, aygıtınızın başarımını önemli derecede etkilemektedir.


 
 

Bir klima cihazı yazın içerideki fazla ısıyı dışarıya atarak içerisini serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar. Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilirler. Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile 4 kat daha fazla ısı elde edebilmesi anlamına gelmektedir.